Samader - Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KKGM Su Ürünleri Daire Başkanlığı Görevleri

KKGM Su Ürünleri Daire Başkanlığı Görevleri

Tarih 06 Ağustos 2009, 19:11 Editör

KKGM Su Ürünleri Daire Başkanlığı Görevleri

T.C. TARIM ve KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI 
Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü 

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI MERKEZ TEŞKİLATI 
GÖREV YÖNETMELİĞİ 
Yetki Kanunu: 441 sayılı KHK 
 

İKİNCİ BÖLÜM 
KORUMA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI 
ALT BİRİMLERİN GÖREVLERİ:
 
Su Ürünleri Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Görevlerl
Madde 41- Bu Daire Başkanlığının görevleri şunlardır. 
a)Su ürünleri stoklarını korumak, rasyonel işletilmesini sağlamak, bu amaçla su ürünleri avcılığını, teknolojisini ve ruhsat tezkerelerini düzenlemek, kontrol etmek. 

b)Su ürünleri hastalık ve zararlılarına karşı mücadele programları hazırlamak, uygulamak, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek. 

c)Su ürünleri kalite kontrolüne ilişkin temel prensip ve kriterleri belirlemek, kontrol etmek. 

d)Su ürünleri işleme ve değerlendirme tesisleri ile toptan ve perakende satış yerleri balıkhaneleri, alt yapı, teknik ve hijyen şartları açısından denetlemek, şartların uygulanmasını sağlamak. 

e)Balıkçı barınaklarının kiralanması ve işletilmesine ilişkin çalışmaları yürütmek. 

f)Su ürünleri faaliyetlerine yönelik uluslar arası programlara iştirak etmek ve bunlarla ilgili çalışmalar yapmak. 

g)Genel Müdürlükçe verilecek benzeri görevleri yapmak. 

Şube Müdürlüklerinin Görevleri
Madde 42- Su Ürünleri Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı şube müdürlüklerinin görevleri aşağıda belirtilmiştir. 


a)Su Ürünleri Kontrol Şubesi Müdürlüğünün Görevleri: 

Su ürünleri stoklarını korumak, bu amaçla plan, program ve projeler hazırlamak, hazırlatmak ve uygulamak. Ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde nesli tehlike altında olan su ürünleri türlerini belirlemek, bunların korunması ve ticareti ile ilgili tedbirleri almak, uygulamak. Su ürünleri ruhsat tezkereleri ve su ürünleri avcılığını düzenlemek, su ürünleri avcılığına getirilecek yasak, sınırlama ve yükümlülükleri belirlemek ve bununla ilgili Sirküleri hazırlamak, uygulamak ve kontrol etmek. Yasak vasıta ve usullerle yapılacak araştırmalar için izin vermek. Su ürünleri koruma - kontrol sistemlerini geliştirmek, bu sistemler için ihtiyaç duyulan alt yapıyı oluşturmak. Bakanlık personelini ve balıkçıları eğitmek amacıyla eğitim programları hazırlamak ve uygulamak. Su ürünleri stoklarının korunması ve rasyonel işletilmesi konusunda uluslararası toplantılara iştirak etmek, görüş bildirmek ve bu kuruluşlarca alınan kararların, yürürlüğe konulan anlaşmaların uygulanmasını sağlayacak çalışmaları yapmak. Balıkçı teknesi dizaynlarını geliştirmek ,teknolojik gelişmeye bağlı olarak uygun avlanma araç ve gereç kullanımını belirlemek.uygulanmasını sağlamak kontrol etmek. Daire Başkanlığınca verilecek benzeri görevleri yapmak. 


b) Su Ürünleri Hijyeni ve Hastalıklarla Mücadele Şubesi Müdürlüğünün Görevleri: 

Su ürünleri ihracatına yönelik olarak üretim alanları ile işleme ve değerlendirme tesislerinin ve ürünlerin kalite kontrolüne ilişkin temel prensip ve kriterleri belirlemek, uygulanmalarını sağlamak, denetlemek. Su ürünleri işleme ve değerlendirme tesislerinin teknik ve hijyen şartlarına uygunluğunu kontrol etmek ve bu doğrultuda Onay Numarası vermek, ilgili kuruluşlara duyurmak, uygulamaları takip etmek ve bunları denetlemek. Canlı taze soğutulmuş ve dondurulmuş su ürünleri ithalatı denetim ve kontrol işlerini yapmak Su ürünleri hastalık ve zararlılarına yönelik çalışmalar yapmak. Su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanılan ilaç, gelişim düzenleyici, yem ve kimyasal madde kalıntısının kontrollerine ilişkin kriter ve parametreleri belirlemek, ilgililere duyurmak, uygulanmasını sağlamak ve bunları denetlemek. Bu konularda eğitim programları hazırlamak ve uygulamak. Daire Başkanlığınca verilecek benzeri görevleri yapmak. 


c)Balıkçılık Teknolojisi ve Yapıları Şubesi Müdürlüğünün Görevleri: 

Su ürünleri kaynaklarının rasyonel kullanımını sağlamak amacıyla balıkçılık yönetimi konusunda optimizasyon çalışmaları yapmak, balıkçı teknesi dizaynlarını geliştirmek, teknolojik gelişmeye bağlı olarak uygun avlanma araç ve gereç kullanımını belirlemek, uygulanmasını sağlamak, kontrol etmek. Su ürünleri gerçek, gemi ve tüzel kişi ruhsat tezkerelerini düzenlemek, Balıkçı barınaklarının yer tespiti ve yapımında ilgili kuruluşlar ile işbirliği içinde plan ve programlar yapmak, kiralanmasına ve işletilmesine ilişkin çalışmaları yürütmek. Su ürünlerinin toptan satışlarının yapıldığı balıkhaneler ile perakende satış yerlerinin teknik ve hijyen şartları ile işletilme usul ve esaslarını belirlemek, uygulamasını sağlamak ve denetlemek.Bütçe imkanları çerçevesinde ,su ürünleri kontrol teknelerinin alımı ile bakım ve onarımlarının bir program dahilinde gerçekleştirilmesini sağlamak. Su ürünleri koruma kontrol hizmetlerinin etkin bir şekilde yapılmasını sağlayacak kontrol sistemine ilişkin alt yapıyı belirlemek ve geliştirmek. Daire Başkanlığınca verilecek benzeri görevleri yapmak. 


Bu haber 4032 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yönetmelikler

Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği

Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği

Amatör Denizci Yönetmeliği

Amatör Denizci Yönetmeliği Amatör Denizci Yönetmeliği
ASOF 2017 TÜRKİYE TURNUVASI TURNA BALIĞI YAKALAMA FİNAL YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ.26 Ekim 2017

GALERİ

ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Alexa

Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi