Samader - Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
YABAN TV yeni yönetimi ile gerçekleştirilen toplantı

YABAN TV yeni yönetimi ile gerçekleştirilen toplantı

Tarih 05 Kasım 2009, 19:50 Editör

YABAN TV yeni yönetimi ile gerçekleştirilen toplantı

Bilindiği gibi YABAN TV'de yayınlanan SİZDEN GELENLER program kuşağında yayınlanan etik dışı ve kurallara uygun olmayan görüntüler 2 seneyi aşkın bir süredir tüm bilinçli Amatör Balık Avcılarının gündeminde yer almış, büyük bir çoğunluk tarafından tepki ile karşılanmış ve haklı olarak eleştirilmekteydi.

Yeni YABAN TV Yönetiminin bizlerden çeşitli yollarla aldıkları yoğun tepki mesajlarını okumaları, forumlarımız ve weblerimizde yer alan tepki dolu yazışmaları değerlendirmeleri sonucu Dernekler Dayanışma Platformuna TV'de programlar yapmakta olan Av Doğa Dergisi sahibi Sn.Kamil ÜÇBAŞ aracılığı ile bir toplantı gerçekleştirilmesi teklifi iletilmiştir.

Alınan teklif sonrası Dernekler Dayanışma Platformu Üyesi Dernekler harekete geçmiş ve 1 Ağustos 2009 tarihinde toplantının gerçekleşeceği İstanbul YABAN TV Stüdyolarında buluşularak 5 saat süren bir toplantı ve sonrasında Amatör Balık Avcılığı Camiasının sorunlarının ele alındığı bir forum programı çekimi gerçekleştirilmiştir.

Aşağıda YABAN TV Yeni Yönetiminin kaleminden maddeler halinde hazırlanan ve [url=http://www.yabantv.com/haber/355-yaban-tv’de-balikcilik-zirvesi.aspx]http://www.yabantv.com/haber/355-yaban-tv’de-balikcilik-zirvesi.aspx[/url] de bir taahhüt olarak yayınlanan toplantı sonucunu okuyabilirsiniz.

Dayanışmanın ürünü olan sonucun camiamıza hayırlı olmasını, olabildiğince fayda sağlamasını dileriz.YABAN TV’DE BALIKÇILIK ZİRVESİ

Tüm Olta Balıkçıları Dernekleri yöneticileri YABAN'daydı. ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLARA VARILDI.


Türkiye’nin tüm Olta Balıkçıları Dernekleri YABAN TV ile biraraya geldi. Son zamanların en geniş katılımlı toplantısında çok önemli sonuçlara varıldı.

Av Doğa Dergisi Kurucusu Kamil Üçbaş’ın davetiyle, Türkiye'nin bütün Olta Balıkçıları Derneği yöneticileri YABAN TV’de ağırlandı.

6 saat süren toplantıda , Olta balıkçılarının YABAN TV'den beklentileri başta olmak üzere, derneklerin gündemindeki bütün sorunlar masaya yatırıldı.

Bütün konuların son derece açık biçimde konuşulduğu toplantıda, Amatör Balıkçılığın geliştirilmesi, Derneklerin güçlendirilmesi, YABAN TV'nin kitlelere ulaşma, eğitme işlevi gözönüne alınarak YABAN aracılığı ile "etik balıkçılığın" yaygınlaştırılması konusu cesur biçimde tartışıldı.

Toplantıda, Derneklerin dile getirdiği bütün talepler YABAN TV yönetimince haklı ve uygulanabilir olarak görüldü.

Toplantıya katılanlar :

Melih Meriç - YABAN TV Yönetim Kurulu Başkanı
Tolga Eratak - YABAN TV Genel Müdürü
Ömer Borovalı - YABAN TV Hedef Programı Yapımcısı
Ali Bürkev - YABAN TV Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı
Kamil Üçbaş - Av Doğa Dergisi Kurucusu
Mehmet Çetin - AVRASYA DER Başkanı - İstanbul
M. Tarık Ersal – RASTGELE-DER Kurucu Üyesi - Ankara
İsmail Atalay - USOBDER Başkanı - Uşak
Nasuhi Albulak – BKGD Başkanı - İstanbul
Efkan Güvendi – RASTGELE-DER Başkanı - Ankara
Engin Uztürk - KAMADER Başkanı - Kocaeli
Mustafa Güneş – OLTAÇEVRE-DER Başkanı - Gaziantep
Fedai Erdem - OLTACILARDER Yönetim Kurulu Üyesi - Ankara
Erdinç Hatib - AVRASYA DER Üyesi - İstanbul
İlhan Hacıoğlu - AVRASYA DER Üyesi - İstanbul
Oktay Aydıner - KAMADER Genel Sekreteri - Kocaeli
Serkan İnanç – OLTACALIRDER Başkanı – Ankara

Dernek Yöneticilerinin taleplerini titizlikle not eden YABAN TV Yöneticileri şöyle konuştu:

“Açık yüreklilikle, cesaretle, hiçbir şeyden sakınmadan yaptığınız eleştiri, yorum ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

YABAN TV, siz Olta Balıkçıları Dernekleri’nin bütün öneri ve eleştirilerine açıktır. Sizlerle diyalog içinde, balıkçılık konusundaki yayınlarımızın daha etik ve kaliteli olacağına inanıyoruz. Sizlerin çalışmalarına elimizdeki bütün imkanlarla destek vermek istiyoruz.

Başta Sizden Gelenler programına izleyicilerin gönderdiği balık avlarının etik çerçeveye uygun olması, Türkiye’de etik balık avcılığının yaygınlaştırılması, yasaklara uyulması konusunda sizlerle birlikte çalışmaktan, iletişim içinde olmaktan büyük memnuniyet duyarız. Taleplerinizin % 99’unu halledebiliriz.

Sizden gelen haklı talepler doğrultusunda;

Sizden Gelenler programında yer alan ve vatandaşlar tarafından çekilip gönderilen amatör çekimlere yönelik eleştirilerinizi haklı buluyoruz.

Etik dışı ve kurallara uygun olmayan görüntüleri denetlemenizden büyük memnuniyet duyarız. Gördüğünüz ihlalleri hızla info@yabantv.com adresi başta olmak üzere, herhangi bir yolla bize ulaştırmanız halinde editörlerimiz hızla gereken önlemi alacaktır.

Olta balıkçılığı konusundaki yanlışları izleyicilerimize duyurarak, etik dışı çekimlerin yayınlarına izin vermeyeceğiz. Ayrıca sizlerin katkısıyla program içinde izleyicilere gerekli uyarıları yapacağız.

YABANTV.COM’da oluşturacağımız bir altyapı ile siz yetkin isimlerin, izleyicilerimizden gelen çekimleri denetlemesi ve böylece YABANTV’nin editöryal ekibine yol göstermeniz bizi çok memnun eder. Bu yolla, derneklerden seçilecek uzman kişiler izleyicilerden gelecek çekimleri inceleyecek, böylece çekimler etik denetimden geçmiş olacaktır.

YABANTV.COM FORUM’da denizler ve iç sularda Amatör Balık avcılığı için Dernekler Dayanışma Platformunun önereceği gönüllü moderatörleri yetkilendireceğiz.

YABANTV.COM FORUM’un altında Dernekler Dayanışma Platformu üyeleri ve YABAN TV yönetiminin erişimine açık bir forum oluşturacağız, böylece sıkı diyalog içinde bulunacağız.

Ayda bir dernekler dayanışma platformu üyesi derneklerden 4-5 kişinin katılımı ile yapılacak FORUM programına yayın akışımızda yer vereceğiz.

YABAN TV olarak bu alandaki sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi en büyük arzumuzdur. Dernek faaliyetlerine YABAN TV’de ve YABANTV.COM’da elden geldiğince yer vereceğiz. Türkiye geneline yayılmış bütün derneklerin faaliyetlerine erişmemizin mümkün olmayacağını takdirinize sunarak, bu faaliyetlerin çekimi ve tarafımıza ulaştırılması konusunda yardımınızı rica ediyoruz.

Siz sivil toplum örgütleri ile eğitici yayınlar konusunda da işbirliği yapmak bizi ayrıca memnun edecektir.
Bu konudaki önerilerinize daima açığız.

Bunun ilk adımı olarak sizlerin başlatmış olduğunuz “Tırıvırı satma, kullanma” temalı kampanyaya yönelik olarak eğitici filmleri hemen bugün itibariyle yayına hazırlıyoruz.

Bu eğitici filmler sürekli olarak yayınlanacak ve böylece izleyicilerin bilinçlenmesi sağlanacaktır.

YABAN, sizlerin bilgisini ve çalışmalarını Türkiye için çok önemli buluyor. Bu nedenle sürekli iletişim için sizlerin ve değerli üyelerinizin hiç çekinmeden bize başvurmasını özellikle talep ediyoruz.

Sizleri YABAN TV’de ağırlamaktan çok memnun olduğumuzu ayrıca ifade etmek isteriz.”


TOPLANTI BİTİMİNDE KAMİL ÜÇBAŞ’IN YÖNETİMİNDE DERNEK YÖNETİCİLERİNİN KATILIMIYLA 2 SAAT SÜREN BİR FORUM PROGRAMI ÇEKİLDİ.

PROGRAM 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA AKŞAMI SAAT 22’DE YABAN TV’DE YAYINLANACAK.

Zirvenin fotoğraflarına bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.yabantv.com/galeri/942-yaban-balik-zirvesi.aspx

"TIRIVIRI SATMA, KULLANMA" EĞİTİCİ FİLMİ İÇİN TIKLAYIN
http://www.yabantv.com/video/639-tiriviri-kullanma.aspx

Bu haber 2883 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

Turna Yasağı Başlıyor

Turna Yasağı Başlıyor Turna Yasağı Başlıyor

2. Ulusal Balıkçılık Dernekleri Platformu Toplantısı

2. Ulusal Balıkçılık Dernekleri Platformu Toplantısı 2. Ulusal Balıkçılık Dernekleri Platformu Toplantısı 24 Ekim 2009 Tarihinde Ankara'da Yapıldı
ASOF 2017 TÜRKİYE TURNUVASI TURNA BALIĞI YAKALAMA FİNAL YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ.26 Ekim 2017

GALERİ

ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Alexa

Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi