ASOF - SAMADER 2018 TURNA LİGİ FİNALİ


Açıklama: Türkiye 2018 Turna Ligi Sapanca Finali
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 00:30
Site: Samader - Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları
URL: http://www.samader.com/haber_detay.asp?haberID=224


ASOF - SAMADER 2018 TURNA LİGİ

ASOF ve Sakarya Samader işbirliğiyle Türkiye 2018 Turna Ligi ilk etabı 8 Nisan'da Molla köy göletlerinde başlayıp sırası ile

2. Etap 27 Mayıs Poyrazlar,

3 Etap 22 Temmuz Gebze (Darlık) ,

4. Etap 12 Ağustos Büyük Akgöl ve Final etabı

5. Etap 21 Ekim Sapanca’da gerçekleştirilmiştir.

 

1.lik Spin Power Crazy Boys’a

2.lik Spin Power Master'a. 

3.lük ise Kirazca Carp Team'a gitmiştir. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz..

ASOF Federasyonunda 3 yıldır Çalışmaları süren Turna Ligi, Sakarya Samader önderliğinde ilk olarak lisanslı üyeler ile başlatılmıştır.

25 Takım Kıyasıya Mücadele ederek Sakarya iline bağlı Sapanca Gölünde gerçekleştirilmiş olan 5. Etapta 33 Adet (26 Kg) Turna balığı yakalanmıştır. Yarışma dahilinde yakalanan tüm balıklar SAMADER kontrolünde ve sürekli suda bulunan hakemlerimiz tarafından ölçümleri yapılır yapılmaz hızlı biçimde yaşam alanlarına iade edilmiştir.                      

Ligin kural ve şartnamesinin hazırlanmasında büyük emeği geçen Ergün Altıntaş’a, Federasyon Başkanımız M.Serkan İnanç 'a çok teşekkürler ederiz. 25 Takımdan oluşan Ligin 6 takımı Gesbader den olup gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkürler ederiz. Bizleri hiçbir etkinliğimizde yalnız bırakmayan Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı sayın Rıdvan Sezer’e de teşekkürlerimizi sunarız.

Turna Ligine sponsor olan Shimano AŞ.(Ecmel Mutlu) Yakup AV ( Yakup Uysun),Tan balık(Semih Tan) Cengiz Balıkçılık( Muhammet Cengiz) ve MEY kozmetik Er Fresh (Hakan bey'e) katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

SAMADER Yönetim Kurulu